Vytvárame priateľský nábytok.

Všetky naše výrobky sú navrhnuté tak, aby zlepšovali pracovné podmienky ľudí. Nábytok vybavujeme najmodernejšími mechanizmami, ktoré reagujú na individuálne potreby používateľov. Zavádzame aj riešenia zamerané na bezpečnosť a ochranu zdravia. Týmto spôsobom prispievame ku každodennému pracovnému komfortu a správnemu držaniu tela.

Uhol sklonu stoličiek
Nastavenie stoličiek

A prečo je to také dôležité?

Napriek tomu, aj keď sa to nezdá, ľudské telo nie je prispôsobené na prácu v sede. Nesprávne držanie tela môže viesť k bolesti chrbta. Pri každodennej sedavej práci je pohyb a schopnosť meniť polohu nevyhnutná, ba dokonca potrebná. Naše výrobky umožňujú nielen úplné prispôsobenie a personalizáciu, ale stimulujú aj dynamické sedenie, ktoré aktivuje brušné svaly a svaly chrbtice.

Zdravé pracovisko môžete mať aj doma

Čoraz viac času trávime doma. Je to naše bezpečné útočisko, ktoré často slúži ako kancelária, škola, reštaurácia alebo stacionárne ihrisko. Aj samotná práca na diaľku sa stáva čoraz viac normou a určite tu s nami zostane dlhšie. Spoločnosti zavádzajú tzv. home office ako trvalú možnosť a mnohé druhy práce sa už vykonávajú v domácich priestoroch.

O to dôležitejšie je, aby bolo domáce pracovisko zdravé a funkčné. Kľúčom k úspechu je správna teplota a čerstvý vzduch v miestnosti, správne osvetlenie a možnosť odhlučnenia, a predovšetkým pohodlná stolička a stôl, za ktorým budete tráviť aspoň niekoľko hodín denne.

Zdravé domáce pracovisko
správna pracovná poloha pri sedení na kancelárskej stoličke

Ako pohodlne a zdravo pracovať?

  1. Nastavte si stoličku podľa svojich potrieb (výška sedadla, podrúčky). Nastavte si operadlo stoličky tak, aby podopieralo bedrovú oblasť.

  2. Položte si lakte a predlaktia na stôl. Klávesnicu a myš umiestnite blízko okraja, aby ste sa vyhli zbytočnému ohýbaniu. Pozrite sa priamo pred seba na monitor a umiestnite ho do výšky očí.

  3. Dovoľte si odpočinúť. Oči by mali mať malú prestávku aj každých 20 minút. Pozerajte sa do vzdialenosti približne 5-6 metrov počas 20 sekúnd. Vstaňte zo stoličky 2-3-krát za hodinu na 30-60 sekúnd. Do svojho denného programu zaraďte strečing alebo prechádzky po miestnosti.